Podlaha je vstupní vizitkou

Když vstoupíme do bytu nebo domu, tak v podstatě je celkem logické že budeme postupovat podle určitých zón do jednotlivých místností. Ty se přirozeně liší svým účelem a také zatížením. Každá hospodyňka naprosto přesně ví, že na podlahách je toho vidět nejvíce a něco jiného budou trpět podlahy v předsíni nebo ložnici a něco jiného je čeká například v kuchyni, což je logické, podle toho, jak se místnosti používají a také jakým způsobem se k nim budeme chovat. Rozhodující ale může být dokonce to, zdali v domácnosti jsme sami, bydlíme s malými dětmi nebo snad se zvířecími miláčky. Tato skutečnost je poměrně dost podceňována a poté je mnohdy i špatná volba podlahové krytiny.

dlažba v kuchyni

Trendy moderní doby

V první řadě v dnešní době jsou v oblibě bezbariérové podlahy a jednotné krytiny, což je velmi estetické a také praktické. Ne vždy je ovšem tato volba uskutečnitelná. Přesto výrobci v dnešní době nabízí skutečně širokou nabídku. Výběr je třeba pečlivě rozmyslet a to s ohledem na trvanlivost, údržbu, funkčnost a přirozeně rozhodující faktor může být i cena. Nicméně interiérová dlažba je dnes nabízená v široké nabídce, která rozhodně překvapí nejednoho uživatele. Pokud si domov rozdělíme na jednotlivé zóny, podle zatěžování, tak tam kde se nejvíce bude podlaha špinit a bude potřebovat intenzivnější údržbu, tak bude vyhovující keramická dlažba, zejména velkoformátová. Do takové zóny se především zahrnuje předsíň, vstupní hala, chodba, koupelna se záchodem, kuchyně a častokrát i obývací pokoj, pokud je spojený například s venkovní terasou nebo vchodem do zahrady.
nabídka vzorků

Široká nabídka

Pokud se zaměříme na nabídku vnitřní podlahové krytiny, kterou bude tvořit dlažba, tak to rozhodně není nudný a studený materiál. Naopak splňuje veškeré požadavky na odolnou podlahu a navíc ještě ve velmi příjemném provedení s imitací přírodních prvků, jako je kámen a dřevo. Díky moderní technologii nabízí skutečně více, než si dokáží uživatelé vůbec představit. Výhodné jsou i barevné kombinace, které poskytují podlaze určitý vjem tepla a přirozenosti. Dlažba je opatřena protiskluzovou složkou, což zabrání snadnému uklouznutí a způsobení si tak nepříjemného úrazu. S její volbou nikdo špatně nerozhodne.