Můj milý deníčku

Psaní deníku není rozhodně jen dětská záležitost. Spousta deníků patřila i známým osobnostem z minulých dob. Deník si psali i osobnosti jako Napoleon Bonaparte, Michael Jackson nebo Charles Bukowski. Dnes si ukážeme, že začít není vůbec složité a potřebujete jen dvě základní věci.
zavřený deníček

Terapie s kusem papíru

Je vědecky dokázáno, že lidská bytost v sobě nedokáže stále dokola držet svá tajemství a problémy. Mozek ví, že tyto informace jsou pro okolí zajímavé. To vede k tomu, že paradoxně nutí člověka je někomu sdělit. Pokud ale patříte mezi ty, kteří si vše raději nechají pro sebe, deník je pro Vás tou správnou volbou!

Co budu potřebovat?

S velkou nadsázkou můžeme říci, že jen tužka a papír. Záleží samozřejmě na tom, jak moc jste ochotni do svého nově objeveného koníčku investovat. Ceny deníků se velmi liší a rostou s kvalitou. Prodávají se deníky s obalem z pravé kůže, s dřevěným přebalem nebo zámečky. Své myšlenky však můžete začít sepisovat i do obyčejného sešitu z papírnictví.

Typy a triky pro Váš deník!

●        Zvolte barvu pera nebo propisky takovou, aby brzy nevybledla. Není moc příjemné se vrátit ke starším zápiskům a zjistit, že téměř nejdou přečíst.
●        Přidávejte si do deníku ifotky, lístky z divadel a koncertů, lisujte si do něj květiny. Zkrátka si ho více a více personalizujte.
●        Nebojte se barev! Podtrhávejte si barevně data a důležitá jména, která byla ve Vašich zápiscích zmíněna.
●        Pokud nechcete, aby někdo přišel a přečetl si všechny Vaše zápisky, ukryjte si svůj deník na bezpečné místo, nebo si rovnou pořiďte zámeček. Ten Vám zaručí stoprocentní jistotu.
●        Čím tlustší notes nebo sešit, tím lépe. Vejde se Vám pak „několik let do jednoho souboru“ a ve všem máte větší přehled.
plnicí pero

Kde deník seženu?

Deník seženete prakticky v každém papírnictví. Existují i speciální obchody, jako je například Moleskin, který se zabývá i výrobou diářů. Zde už si za kvalitu připlatíte. Ceny se pohybují od 450 Kč a výš. Deník zakoupíte i v knihkupectví nebo v obchodech s ručně vyráběným papírem. Takový naleznete ve Velkých Losinách.