Už vám vadí vložky?


Už vám nevyhovují vložky?
I když mohou být vložky a tampony zdravotně závadné, používají je miliony žen po celém světě. Jsou totiž snadno dostupné a ženy jsou na ně za ty roky, kdy jsou tyto pomůcky na trhu, zvyklé. Jenže jsou vyráběny z umělých vláken, a to není pro zdraví úplně vhodné. Nákupy jednorázových pomůcek lezou do peněz, i když si ženy myslí, že jsou to levné věci. Spočítejte si, kolik za ně ročně utratíte. Oproti tomu když si vyberete menstruační kalíšek nebo kalhotky, je to zprvu sice vyšší investice, ale produkt vám vydrží opravdu dlouho. Díky tomu ušetříte spoustu peněz. Spousta žen i na sociálních sítích tvrdí že jim kalhotky vydržely klidně i déle jak dva roky.

černé kalhotky

Chcete vědět jak se používá kalíšek a jak fungují menstruační kalhotky?
Kalíšek se zavádí podobně jako tampon, zprvu je to poměrně složité, protože se kalíšek musí přehnout na polovinu aby se dovnitř vešel. Pak se musí zkontrolovat jestli přilnul ke stěně sliznice, protože jedině když je správně zavedený, ochrání vás až na 12 hodin. U kalhotek je to podobné, jednoduše si je oblečete místo běžných kalhotek a je to. Je u nich složitější údržba, protože se musí namočit a potom vyprat. Neměly by se sušit v sušičce. Jedině tak docílíte toho, že vám vydrží opravdu dlouho.

vložky a tampony

Kalhotky jsou zcela diskrétní, rozhodně se vám nestane, že by někdo poznal že je máte na sobě. Mají v sobě několik savých vrstev, ale ty jsou tak tenké, že nejdou poznat. Kalhotky se velmi dobře nosí, a díky tomu že si můžete vybrat z vícero střihů a barev se vám budou i líbit. Jejich cena je sice vyšší, ale pravidelně jsou u nás výprodeje, kde kalhotky seženete mnohem levněji. Používáním kalhotek nebo kalíšku ušetříte spoustu peněz, ale také naše životní prostředí, protože značně zredukujete objem odpadu, který míří na skládky nebo do spaloven.