Čím vás potěší vestavěná skříň


Když se pozorně zadíváte na nějakého člověka, muže či ženu jakéhokoli věku, budete mít možnost posuzovat jeho kvality na základě dvou zásadních kritérií, buď s ohledem na jeho vnější vzhled, anebo na to co vyzařuje ze svého nitra. Důležité jsou oba aspekty, i když dobře víme, že ten vnitřní je rozhodující. Velmi podobné je to i s vestavěnými skříněmi z Prahy. V první řadě se zajímáme o vnitřní dispozici a řešení výhodné z praktického hlediska, a teprve pak řešíme vnější vzhled.

skříně v místnosti

Co je uvnitř – obrovskou předností vestaveb na míru je možnost zhotovit vnitřní uspořádání tak, aby to vyhovovalo potřebám celé rodiny. Bereme ohled na výšku fochů, na výsuvné moduly, zajímá nás šíře šatní skříně pro zavěšení ramínek a také řešíme, jak se snadno dostat k horním fochům, například ze skládacích štaflí. Ještě před zhotovením skříně se doporučuje provést schematický náčrt na papírovou čtvrtku v přesném měřítku a využít k tomu předmětů, které se ve skříni budou nacházet. Například byste měli znát, kolik košil či halenek se bude vkládat na ramínka, kolik triček bude ve fochu naskládáno na sebe, kolik zde bude párů ponožek, kolik kusů spodního prádla atd. Pamatujte i na obuv a sezonní oblečení, které obvykle nachází místo až v nejhořejších regálech.

nábytek v předsíni

Co je vně – jakmile se za vámi uzavřou posuvné dveře, v podstatě vás již nemusí zajímat, co je uvnitř a orientujete se zejména na vzhled posuvných dveří. Co by vás mělo zajímat v první řadě, je barevný odstín a jeho světlost či tmavost. V zásadě platí známé fyzikální pravidlo, že tmavé povrchy ukrajují z místnosti světlo – pohlcují jej, a opticky prostor zmenšují. Pamatujte na to a důvěřujte raději osvědčeným světlým pastelovým odstínům žluté, zelené nebo modré, rozjasní prostor kolem vás a rozjasní i vaši mysl. Světlé dekory posuvných dveří jsou také skvělým antistresem a podporují prevenci proti vzniku depresí.