Mikroplyš – nenáročné povlečení pro náročné spáče


Výrobky z mikroplyše mají své odpůrce i příznivce. Těm, kteří tento materiál neuznávají, vadí především to, že je vyroben z ropy. To je sice pravda, ale není žádný důvod k obavám, a tudíž ani k tomu, abychom se museli vzdávat potěšení moci se zavrtat do mikroplyšové deky, která je tak úžasně měkká a příjemná.

mikroplysova-deka-mikroflanel-1a-sv-fialova-150x200

  • Vždyť z ropy se vyrábí celá řada dalších produktů a nikdo se nad tím nepozastavuje.
  • Ropa se dokonce přidává i do některých léků.

Důvod k obavám tedy není naprosto žádný. Naopak. Je prokázáno, že mikroplyšové povlečení neškodí ani alergikům a je tedy vhodné i pro nemocné osoby a malé děti. Výrobky z mikroplyše, ke kterým se řadí i mikroplyšová prostěradla, jsou velice nenáročné na údržbu. Dalo by se říct, že sotva pověsíte, už můžete sbírat a povlékat opět na postel.

  • Ačkoliv je tato textilie vytvořena pomocí obrovského množství chloupků (což dodává právě tu jemnost), ani při používání a následné údržbě nepouští chlupy a dlouho si zachovává svůj původní vzhled.

Materiál nenáročný na údržbu

Údržba tohoto materiálu je velice nenáročná. Praní se doporučuje maximálně na 40°C. Je také dobré používat speciální aviváž, která umožní zachování žádaných vlastností. Těmi jsou především měkkost a hebkost.

mikroplysove-povleceni-mikroflanel-harmony-prodlouzene-140x220

  • Je také možné sušení v sušičce prádla, ale pokud to okolnosti dovolují, více se doporučuje klasické pověšení na šňůru.

Mikroplyšové výrobky jsou stále více oblíbené, proto výrobci ložního povlečení přicházejí stále s novými nápady, jak tyto výrobky ozvláštnit a zdokonalit. Můžete si tedy vybrat z celé řady krásných barevných odstínů i vzorů vhodných do dětského pokoje, klasické ložnice i do moderně zařízených interiérů.

  • Mikroplyšové ložní povlečení je možné používat po celý rok.
  • V zimě ho ale oceníte zřejmě nejvíce.
    • Dokáže udržet teplo po celou noc i spáčům s chronicky studenýma nohama.