Únik tepla

Aby nám v rodinném domě bylo hezky teplo, tak je potřeba mít dobrý kotel s dostatečným výkonem. Omezte také veškeré tepelné ztráty tepla.

Únik tepla

Tepelné ztráty

Každá nemovitost má určité tepelné ztráty, protože nikdy není úplně perfektně izolovaná a taky potřebuje trochu dýchat. Ovšem v našem zájmu je únik tepla co nejvíce eliminovat. Čím více tepla zůstane uvnitř a neuteče ven, tak tím nám doma bude větší teplo a dost ušetříme, protože využijeme mnohem více tepelné energie, než kdyby unikala ven. Abychom zjistili, kde a v jaké míře teplo uniká, tak je nejlepší si objednat termokamerové měření, protože tento speciální přístroj zobrazuje na displeji potřebné údaje.

dům v zimě

Ty se získávají díky tomu, že každý objekt vyzařuje určité teplo, čeho využívá tato kamera a zobrazuje jej. Snadno se tak dozvíme, kde nám z domu uniká teplo a v jaké míře. Následně budeme vědět, kde je potřeba se věnovat izolaci a v jaké míře, díky čemuž lze dosáhnout cenově přijatelnějšímu zateplování. Nezapomeňte zkontrolovat fasádu, okna, dveře, střechu a další obvyklá místa, aby teplo neuniklo ven.

Možnosti vytápění

K dosažení vhodné teploty přes zimu v domě musíme zvolit vhodný způsob vytápění, abychom doma nemuseli sedět v bundě a klape se zimou. Velmi častým způsobem vytápění je rozhodně plynový kotel. Velkou výhodou je, že ten funguje na spalování plynu, který jde do kotle a ten nám ohřívá vodu. To nám umožňuje velké pohodlí, protože plyn jde z místní přípojky, takže my se nemusíme o nic starat a stále máme doma nastavenou teplotu.

plynové potrubí

Druhým také velmi častým typem je topení v kotli na tuhá paliva, kde je nejčastěji dřevo nebo uhlí. Pokud si třeba dřevo z lesa sami naštípeme a nařežeme, tak jej můžeme mít za slušnou cenu a topná sezóna nás nevyjde na spoustu financí. Samozřejmě to dá dost práce, času a musíme s topení věnovat, ale doma nám bude hezky teplo. Další možností je topení elektřinou a třeba podlahovým topením, kdy jde teplo zespod, takže je teplo na nohy. Volba je samozřejmě na Vás.