Křišťálová voda v bazénu? Jak na ní?

Letošní léto nepatřilo zrovna mezi ty nejzdařilejší, nekončící deštivé dny střídaly ty zamračené. I přesto se počasí přeci jenom čas od času umoudřilo a my jsme si mohli plnými doušky užívat pobyt na sluníčku a čas od času se příjemně ochladit v bazénu s průzračně čistou vodou.

I když nás už v září nečekají žádné tropy, babí léto přinese i teplé dny, kdy ještě bude možnost obléknout plavky. Takové dny bude nejlepší strávit po bradu smočení v bazénu. Jenže k tomu, aby koupání v bazénu bylo nejenom příjemné, ale i zdravotně nezávadné, potřebujeme křišťálově čistou vodu. Jak na ní?

potápění ve vodě

Mít bazén na zahradě je bezesporu velmi příjemná záležitost, jenže udržet v něm po celé léto křišťálově čistou vodu až tak jednoduché není. Rozhodně to ale není věc nemožná. Stačí se o vodu v bazénu pravidelně starat, upravovat hodnoty pH, desinfikovat, předcházet tvorbě řas a samozřejmě pečovat nejenom o vodu v bazénu, ale i o samotný bazén. Nemusíte se však předem děsit, péče o bazén vám zabere půl hodiny týdně, což rozhodně za ten komfort vlastního koupání na zahradě stojí.

čištění bazénu

Křišťálově čistá voda v bazénu je skoro sen. Základem čisté vody je písková filtrace s odpovídajícím výkonem, která vodu nepřetržitě čistí. Spoléhat jenom na ní, ale ve většině případů nestačí. V péči o bazén je potřeba i dalších přípravků, které zaručí zdravotně nezávadnou vodu po celou sezónu koupání. Vhodným doplňkem v péči o bazén jsou i tablety 5v1 Chlorito, které pomohou vodu udržet krásně čistou.

Pomocník, který čistí vodu za vás

Dalším nedocenitelným pomocníkem při údržbě bazénový vody je ponorný vysavač. Ten se hravě připojí k pískové filtraci a sám bez vaší asistence dokáže vyčistit dno i stěny bazénu. Na výběr jsou poloautomatické nebo automatické varianty, které se dají snadno naprogramovat a čistit bazén v odpovídající čas a bez nutnosti obsluhy.