Zajímáte se o těžbu kryptoměny?

O těžbě kryptoměn u slyšeli úplně všichni od malých dětí až po seniory, protože už se tomuto tématu nevyhýbají ani masová média. Popularita bitcoinu prudce stoupá a platit už s ním můžete u mnoha různých obchodníků.
virtuální trh

V čem tedy tkví to kouzlo, jakým si kryptoměny pomalu podmaňují celý svět?

Platba elektronickými penězi je zajímavá nejen pro obchodníky, ale také pro běžné lidi. Její velkou předností je to, že celý systém plateb virtuálními penězi je decentralizovaný. Platby virtuálními penězi tak probíhá přímo mezi jednotlivými uživateli a na ověřování těchto plateb se podílí opět samotní uživatelé této měny. V žádném z procesů tak nefiguruje žádná centrální autorita, která by mohla celý systém kontrolovat, ovládat, a případně i zneužít.

Platby jsou tak velice rychlé, levné, a nevratné. Při platbě virtuálními penězi vám tak nehrozí, že se vám vaše peníze vrátí zpět s tím, že transakce byla zamítnuta. Nikdo tak nemůže dohlížet nad tím, co si kupujete a za co platíte. Tento anonymní systém proto přirozeně nahrává i černému trhu, ale na druhou stranu lidem nabízí mnohem více svobody, než na jakou byli doposud zvyklí. Nadto jsou veškeré transakce maximálně transparentní, protože si je všichni mohou prohlédnout v centrální databázi, tak zvaném blockchainu, aniž by se s jednotlivými transakcemi pojily něčí osobní údaje.
kryptoměna virtuální

A jak probíhá samotná těžba kryptoměny?

O potvrzování jednotlivých transakcí se starají právě těžaři. K ověření transakce je potřeba vypočítat složitý algoritmus. K tomu, aby takový proces mohl proběhnout, je potřeba poskytnout nemalý výpočetní výkon, který celému systému dodávají právě mineři prostřednictvím svých GPU minerů či asic minerů, v závislosti na tom, o jakou konkrétní kryptoměnu se jedná. Poté, co je transakce potvrzena, se zařadí do bloku, jednotlivé bloky se pak zařazují do řetězce bloků, blockchainu, který je veřejnou databází proběhlých transakcí.