Swim Places pro OS Android je jednou z nejvyhledávanějších a nejlépe hodnocených aplikací

Až se přiblíží konec školního roku a prázdniny budou klepat na konci června na dveře, jistě budete v myšlenkách někde u vody – na koupališti, u jezera, u rybníka, u moře, nebo třeba na vodácké výpravě po Sázavě. Ne všechna místa jsou však vhodná ke koupání, různé pískové lomy, řeky a rybníky jsou v České republice v létě plné sinic nebo jiného znečištění, a pokud hledáte ve svém okolí vhodné místo ke koupání, mohla by se vám hodit aplikace Swim Places.
Program byl nyní vytvořen i pro OS Android, už tedy není přístupný jen na oficiálních webových stránkách v desktopové verzi. Swim Places jsou mezi mnoha lidmi známy jako šikovná databáze různých lokalit ke koupání. A poměrně obsáhlá, naleznete tu více než 2400 míst v České republice.
krytý bazén

Kde se v létě koupat? Mnohé komentáře návštěvníků vám napoví

Program po instalaci požaduje pouze schválit a potvrdit vaši lokalizaci a pak už se snaží vyhledat nejbližší koupaliště, rybníky, jezera, řeky, zatopené pískové lomy atd. Možná vás překvapí skutečně obsáhlé množství míst, je to dáno také tím, že tam pravidelně přispívá spousta lidí. Výhodou jsou i četná uživatelská hodnocení a komentáře, snadno se tak vyhnete špatné kvalitě vody, nebo přeplněnému koupališti, kde je doslova hlava na hlavě.
skok do mobilu
Program umožňuje jednoduché filtrování míst, takže lze do nich zařadit třeba jen řeky, jezera, nebo umělá koupaliště. Vyhledávat v databázi je možné buď přímo podle názvu, lokality, nebo podle mapy.
Komentáře některých uživatelů jsou opravdu velmi kvalitní, dozvíte se z nich např. otevírací dobu, vstupné, zda je voda čistá, zda není příliš studená, jestli je k dispozici plavčík, půjčovna vodních hraček pro děti, převlékárny, skluzavky a tobogány, lidé zkrátka na web doplňují vše, co je napadne.  Častokrát se tu setkáte s příznivými ohlasy, nebo vás naopak mohou varovat vlastní nepříjemné zkušenosti.

Program Swim Places má podobné ambice stát se vyhledávaným serverem, jako Heuréka. Tam uživatelské recenze pomáhají hodnotit různé výrobky již řadu let, databáze míst ke koupání plná recenzí vám tedy může dát mnohem více, než reklamy různých inzerentů, nebo webové stránky provozovatelů koupališť..