S gymnastickým míčem užijete spoustu zábavy i venku


Gymnastický míč je sportovní – tréninková a relaxační pomůcka, využívaná převážně v interiéru. Můžete si jej však vzít i ven a užít si s ním volný program na louce nebo u vody.

Gymnastické míče a trampolíny – tato dvě náčiní mají společný prvek a tím je rychlá změna polohy těla vůči zemské ose – pohupování nebo výskoky. Když na míči sedíte a pohupujete se nahoru a dolů, dochází v těle k zajímavému jevu, kdy se střídavě mění tlak na tělesné orgány a jednotlivé buňky a tím se organismus lépe prokrvuje a zbavuje toxických látek. Pohupování podporuje v činnosti lymfatický systém a tím se velmi významně posiluje i imunitní systém – obranyschopnost vůči bakteriálním a virovým vetřelcům. Můžete tento způsob pohybu a relaxace zařadit mezi podpůrné prostředky v prevenci proti koronaviru.

gymnastický míč na trávníku

Vezměte si míč i do přírody – budete-li někde na volném prostranství, např. na louce v lese, které je bezpečné, a kde se nemůžete o nic zranit, vezměte tam s sebou gymnastický míč na driblování, házení, koulení, skákání a další pohybové prvky, které vás s ním napadnou. Je to perfektní posilovací nástroj vhodný pro dospělé i pro děti, navíc je měkký, takže vám neublíží. Můžete si jej posílat proti sobě z kopce, vyhazovat do výšky, povalovat se po něm, házet na cíl anebo se na něj prostě jen posadit a v klidu posvačit.

míč v posilovně

Míč u vody – v bazénu nebo na přehradě se může hodit pro zábavu ve vodě, v hloubce i na mělčině. Mohou jej vzít s sebou na hladinu řeky vodáci a házet jej po sobě v klidných úsecích, které lákají ke koupání, tedy hlavně v situacích, kdy se srazí lodě k sobě a pluje se ve skupině tak, že se celá formace nechá unášet proudem. Gymnastický míč je pro vodáky perfektní společník podobně, jako míč na volejbal či na fotbal, kromě sportu se dá na něm sedět v kempu před stanem a v poklidu večeřet třeba guláš z hliníkového ešusu.