Ruční bazénový vysavač k čištění dna dostatečně poslouží

Každý, kdo se k tomuto kroku chystá, však musí vyřešit kromě základní otázky, kam bazén umístit, a kolik financí bude třeba na jeho pořízení a provoz, také zajištění technologického zázemí. Tím je filtrační zařízení, přípravky bazénové chemie a podpůrné prostředky, jimiž jsou např. vysavače.
Vysavač budete potřebovat k očistě dna od usazenin, které neprojdou filtrační patronou, a bez tohoto kroku se neobejdete. Máte však více možností, buď zakoupíte poloautomatický, nebo plně automatický přístroj, anebo tuto práci zastanete vy sami.

čistý bazén

Ruční vysavač

Říká se jim jednoduše ruční, neboť odpadá veškerá automatika a práci musí zvládnout vaše ruce. S vysavači v bazénech je to však jako s jejich kolegy, kteří se posouvají po koberci nebo dlažbě. Princip je úplně stejný. Buď s nimi pohybujete vy sami, nebo vaše ratolesti, které tímto úkonem pověříte, anebo pověříte samotným úkonem automatiku. Robotických vysavačů je dnes na trhu mnoho typů a podobná situace je i u bazénové techniky.

To však neznamená, že by ruční vysavač https://eshop.techneco.eu/Rucni-bazenove-vysavace neodvedl práci, na kterou byl nasazen. Jediný rozdíl mezi robotikou a tímto mechanismem je ten, že budete ztrácet čas na úklid bazénového dna, zatímco jste mohli tu půlhodinku trávit příjemnějším způsobem.
Všechny výrobky tohoto typu jsou zhotoveny z pevného a robustního plastu. Konstrukce mohou připomínat tvar oválu, podobně jako sací nástavce u kobercových vysavačů. Tvarované výlisky opatřené kartáči se opírají o bazénové dno a skulinami mezi nástavcem a povrchem dna se nasávají nečistoty, které putují do odpadního potrubí nebo přes filtrační okruh. Některé z nich mohou být vybavené závažím, aby lépe dosedaly na pracovní plochu.

filtrace

Jejich značnou předností je cena, pořídíte je doslova za pár korun, obvykle se jedná o částku zhruba 350 Kč. Dodávají se většinou bez teleskopického nástavce, který je třeba dokoupit. Zároveň je nutné obstarat dostatečně dlouhou pružnou hadici pro napojení k filtraci, jednotlivé typy mohou mít rozdílné průměry koncovek, nejčastěji 32 a 38 mm.