Kokosová pochoutka

Vůně a chuť kokosu je nezaměnitelná, přímo jedinečná a právě proto jej mnozí lidé mají tak rádi.

Pokud jste si ho oblíbili, můžete být překvapeni obrovskými možnostmi jeho využití. Kokos není pouze k jídlu, ale nabízí svoje úžasné vlastnosti i v kosmetice, v péči o tělo a o vlasy. Díky němu můžeme mít hebkou pokožku a udržovat si svoje zdraví.
otevřený kokosový ořech s bílou dužninou

Nejvíce si však kokos užijeme, když dostaneme neodolatelnou chuť na něco dobrého.

Prospívá nám v jakékoliv podobě. Tělo posiluje, ale také uspokojuje naše zvláštní a nejnáročnější chutě. Z kokosu se vyrábí tolik různých věcí, že nám snadno mohou ty nejlepší uniknout. Možná jste pořád ještě na něco zapomněli nebo vás ani nenapadlo, že takové mlsání vůbec existuje.

Kokosové chipsy vám přinesou všechna pozitiva exotického ovoce, rostoucího na kokosových palmách. Předčí tolik známé obyčejné brambůrky, které jsme si zvykli chroupat při televizi. To si však rychle odvyknete, až poznáte chipsy daleko lepší, zdravější a chutnější. Navíc si je můžete přidávat do mnoha dalších zdravých jídel. Určitě je vyzkoušejte do jogurtů, ovocných salátů nebo dnes tak oblíbeného smoothie. Můžete si je však také vložit na pánvičku a opražit. Když si je osolíte, popř. smícháte se skořicí, už nebudete chtít ochutnat žádné jiné chipsy.
kokosové palmy dávají lahodné ovoce

Kokosové chipsy vás rozhodně nezklamou. Tenké plátky z kokosových ořechů můžete mlsat sami nebo si jimi zpříjemnit posezení s přáteli. Budete mít bystrý úsudek a dobré nápady, protože kromě jiného kokos podporuje i činnost mozku. Chipsy jsou krásně chřupavé, tak proč léčebné účinky kokosu nevyužít v jejich lákavé variantě jemných lupínků.

Kokosové chipsy zkombinujte třeba s ořechy a posypte s nimi koláče nebo dezerty, využijte je i při pečení a v asijské kuchyni. Jsou velmi lahodné, s vysokým obsahem vlákniny. Dodají vám energii a všechny důležité látky bez dochucovadel a konzervačních látek.