Nové schodiště

Pokud máte v domácnosti druhé patro, tak do něj určitě musí vést schody, ovšem nejsou schody jako schody, a proto si dávejte při výběru pozor.

Nové schodiště

Různé typy

Schodiště je nejčastější stavební prvek, jenž je určen k přecházení z jednoho do druhého patra. Při tom je účelem bezpečně a pohodlně překonat výškový rozdíl obou pater. Tento prvek doma spousta z nás používá každý den, a proto se mu vyplatí věnovat pozornost a při nákupu nic nepodcenit. Je potřeba si vše pečlivě změřit a zvážit výběr správného typu, protože se můžete těšit na velký výběr schodišť. Pokud je využíváno často, tak se vyplatí zvolit šířku alespoň 85 cm, aby se na něm pohodlně proti sobě mohli míjet dva dospělí lidé. Co se týče materiálu, tak oblíbeným přírodním materiálem je dřevěný masiv, protože ten vydrží mechanické poškození a zároveň má dobrou pevnost a životnost.

vnitřní schodiště

Bohužel zejména stará schodiště můžou být poměrně hlučná a budit ostatní, a proto moderní schodiště nejsou už tolik hlasitá. Zároveň je to poměrně velký prvek v domě, a proto stojí za to se zaměřit i na vzhled a design. Není problém zakoupit všemožné varianty v mnoha barevných provedení, takže si vyberete i pokud máte přísné požadavky na vzhled a parametry. Není problém ani zakoupit schody ven, jenž musí splňovat mnohem přísnější požadavky, protože na ně působí přírodní vlivy. Aby nebyli zkorodované, tak se ošetřují zinkování či antikorozními nátěry. Veškeré zboží je navrženo tak, aby se dalo snadno udržovat bez námahy.

Zábradlí

Po výběru schodiště je čas i na zábradlí, protože to je nedílnou součástí této stavby. Přeci jen zajišťuje bezpečnost, aby například děti nemohli ze schodů spadnou. Ovšem ve stáří je oceníte i Vy, protože se o něj můžete pevně zapřít a snadno tak přejít do jiného patra. Dříve bylo zábradlí svařeno z obyčejných trubek a natřeno barvou, ovšem v dnešní době je to již minulost, protože můžeme obdivovat nádherné materiály.

schody se zábradlím

Velice oblíbený je hliník, protože ten je lehký, a proto nijak stavbu nezatěžuje, a navíc se dá různě leštit, čímž ve finále získáme nádherné zábradlí.