Nábytek jako od babičky

Určitě si mnoho z vás vzpomene na prázdniny strávené u babičky, a všechen ten fascinující nábytek, který jako by měl vlastní duši i příběh. Příborník, ze kterého babička vytahovala sváteční prostírání, prádelník, v němž se ukrývaly poklady. Chcete-li vdechnout svému domovu podobného ducha, a utkat atmosféru plnou nostalgie a krásných vzpomínek, tyto kousky si musíte pořídit.

hrací kuchyňka

Chlebovka

Do rohu jídelny se bude krásně hodit retro chlebovka, která vám připomene kouzlo starých časů, ale má také vícečetné využití. Můžete zde ukrývat důležité dokumenty, prostírání, rodinná alba, nebo třeba dětské výkresy. Mimo to je výhodou chlebovky právě to, že je nízká, a můžete na ni tak postavit třeba vázu s květinami, nebo zde vystavit veškeré své trofeje.

Příborník

Od věci není ani příborník, ne nepodobný tomu, z nějž babička začala vytahovat tajné sladkosti chvíli poté, co za rodiči zaklaply dveře. I příborník se bude krásně vyjímat v jídelně, a vejde se sem nejen nádobí ke svátečnímu využití, ale třeba rodinné fotografie, nebo oblíbené kuchařky, které vám zanechala právě vaše milovaná babička.

Vykládaný psací stolek

Pokud se vám do obýváku nevejde psací stůl, nezoufejte. Vykládaný psací stolek, na němž babičky a prababičky psávaly milostné dopisy, nebo třeba jen seznam na nákup, je rozměrově menší, ale své využití nezapře. Vejde se i do maličkého rožku vedle gauče, a můžete u něj strávit čas s notebookem, nebo zde také napsat nějaká ta milostná psaníčka.

psací stolek

Starožitný kosmetický stolek

Naše babičky nebyly hloupé, a věděly, že líčení se ve stoje u zrcadla v koupelně je nepohodlné. A jelikož se líčily rády, aby vypadaly vždy perfektně, nechyběl v jejich ložnici krásný kosmetický stolek se zrcadlem, u nějž sedávaly, a upravovaly si rtěnku.

Kde nakoupit?

Může se zdát, že dobový nábytek se shání těžko, a ne každý má čas procházet různá starožitnictví. Neklesejte na mysli. Zkuste navštívit český e-shop Svět pokladů, kde naleznete nejkrásnější dobové kousky z dílny českých mistrů, třeba i s certifikátem pravosti.