Na úřad a do banky se nikomu nechce

Pokud jde o klasickou banku, tak ji člověk vnímá jako úřad svého druhu. Je mu totiž v zásadě významně podobná. Také v ní sedí bankovní úředníci a platí tam stejně přísná pravidla jako na úřadech a také podobný kolorit. Nevěříte? Ale ano, a ta podobnost není čistě náhodná. Potvrdí vám to každý člověk, který šel někdy do banky kvůli tomu, že si potřeboval půjčit peníze. A hned si připadal jako na úřadě, kde poníženě prosí o nějaké razítko anebo o schválení formuláře.

box na kytaru

I v bance totiž při takovém požadavku musíte vytrpět povýšené chování personálu a dokazovat všechno možné i nemožné, až se z vás bude kouřit. Na rozdíl od případu, kdy si v bance chcete založit účet anebo spoření jste totiž v případě půjčky v situaci, kdy o něco poníženě prosíte.

Běžte raději tam, kde vás uvítají

A to je velice nepříjemné. A chtělo by se říci, že je to i tak trochu nemístné, aby se k vám instituce, u které máte založený účet a posíláte jí za nic každý měsíc poplatky za vedení účtu, chovala takovým způsobem. Ovšem i taková je česká realita. Nicméně existuje způsob, jak bankám vypálit rybník a nemuset tam vůbec chodit. Stačí se v případě půjčky obrátit na nebankovní společnost a je to.

hrnec zlata

Peníze potřebují všichni, nejen bohatí

Nebankovní společnosti totiž myslí i na běžné lidi. Jsou tady i pro ty, kteří mají klasický příjem, anebo i pro ty, kteří z nějakého důvodu žádný příjem nemají jako jsou například penzisté, matky na rodičovské, studenti a tak podobně. Ovšem i tito lidé potřebují normálně žít, a tak si potřebují občas na něco půjčit.

úvěrová karta

A právě pro ně připravily nebankovní společnosti finanční produkt nazvaný hypotéka bez příjmu, na kterou pohodlně dosáhne každý, kdo se za svou půjčku může zaručit nějakou nemovitostí. A jde to snadno a rychle, bez zbytečného dokazování a bez trapného vysvětlování, a tak podobně. Takže příště už běžte rovnou tam, kde se k vám budou chovat slušně jako k zákazníkovi.