Máte skvělý nápad na podnikání a nevíte, jak dál?

Máte v hlavě skvělý nápad, jak přivést na trh něco nového? Nebo jen chcete zužitkovat své schopnosti a dovednosti a být sami sobě šéfem? Zde jsou dvě nejsnazší možnosti, jak začít podnikat.

OSVČ

Hodláte-li podnikat ve skrze sami a víte, že vaše činnost nebude zatížena velkými výdaji, ideální bude začít pracovat na živnostenský list. Tento způsob podnikání je vhodný, pokud si chcete například otevřít vlastní kadeřnictví, malé domácí truhlářství, nebo například prodávat háčkované hračky. Avšak i práce realitního makléře, nebo soukromého lékaře je vhodnou volbou pro získání živnostenského oprávnění. Ve zkratce řečeno – pokud nemáte v plánu zaměstnávat spousty lidí a víte, že nevyděláte více jak 15 milionů korun za rok, bude to ta nejlepší varianta. Nepotřebujete žádný prvotní vklad, protože za svoje podnikání odpovídáte jen sobě…a svým zákazníkům. Vaší povinností bude placení daní a samozřejmě si musíte sami přispívat na zdravotní a sociální pojištění.

tvorba nápadů

Živnost si založíte snadno. Stačí podat žádost na živnostenský list a oznámit druh své činnosti. Nějaká omezení to samozřejmě má. Nemůžete například vést pekárnu bez osoby způsobilé k pečení (vyučený pekař s potravinářským průkazem). V tomto případě budete také muset počítat s návštěvami krajské hygienické stanice, ale to je samozřejmostí.

muž s kufříkem

Společnost

V případě že hodláte podnikat ve velkém, bude už potřeba založit společnost. Ta je mnohem vhodnější, pokud například plánujete podnikat spolu s dalšími osobami. Z možností jako je třeba akciová společnost, veřejná obchodní společnost, družstvo atd. bude nejlepší volbou společnost s ručením omezením – tedy S.R.O., kterou můžete založit nebo koupit přes prodej sro Companiesandoffices.cz. Ačkoliv zde už se jedná o větší podnik, naproti ostatním druhům kapitálových společností je riziko nižší. Zjednodušeně řečeno se všichni zakládající členové složí a při zápisu podniku do rejstříku obchodních firem zaplatí základní vklad. Kromě peněz mohou využít majetek, který bude dále využíván k podnikání – například stavba, automobil atd. Jejich cenu odhadne znalec a budou evidovány jako součást vkladu spolu s penězi. Momentálně je však určena výše povinného vkladu na symbolickou 1Kč.

Chcete si to zjednodušit a s.r.o. připravenou k podnikání koupit? Poté navštivte Companies & Offices a vyberte si z velkého množství hotových redy made společností, s možností využívání jejich kanceláří v Brně i v Praze.