Jak vybrat správný fotoaparát

Přemýšlíte-li o koupi fotoaparátu je velice důležité vědět pár základních informací, které vám pomohou s jeho výběrem. Pokud potřebujete zachytit vzpomínky z dovolené nebo besídky vašeho potomka, stačí si pořídit jednoduchý kompaktní fotoaparát. Ten se snadno ovládá, nezabere moc místa a rozhodně vás nezruinuje. Jestli se ovšem dáváte na dráhu profesionálního či uměleckého fotografa je dobré investovat do kvalitního přístroje který vás nenechá na holičkách.

Objektiv je velmi důležitý

Typ fotoaparátu

Jak už bylo zmíněno v horní části článku, nejjednodušším fotoaparátem je kompakt. Jsou cenově dostupné, snadné pro ovládání a vlezou se do kabelky. Nevýhodou je malý zoom.
Mezi další velmi oblíbené fotoaparáty patří ultrazoomy. Ty se podobají zrcadlovkám, ale fungují podobně jako přístroje kompaktní. Pyšní se vysokým výkonem a schopností výborného zoomu. Nevýhodou je zde to, že nelze vyměnit objektiv.
Dalším výborným přístrojem jsou kompaktní systémové fotoaparáty. Ty, jak už je z názvu jasné se řadí mezi kompakty, ale mají možnost výměny objektivu. Tím máte možnost pořídit velmi kvalitní snímky a docílíte vysokého zoomu.
Jedním z nejvíce rozšířených fotoaparátů je digitální zrcadlovka. Nejen, že lze vyměnit objektiv, ale můžeme manuálně ovládat clonu i zoom. Kvalita fotografií je vysoká dá se říct, že profesionální. Nevýhodou bývá cena. Čím vyšší kvalitu chceme, tím vyšší bývá obvykle cena.
V neposlední řadě se setkáváme s takzvanými full frame digitálními zrcadlovkami. Ty jsou považovány za naprostou špičku na trhu. Snímky jsou kvalitní, mají vysoké rozlišení a možnost výměny objektivů. Nevýhodou může být cena a hmotnost.
Vybíráte fotoaparát

Příslušenství

Mezi nejznámější doplňky k fotoaparátům patří objektiv. Ty rozlišujeme podle ohniskové vzdálenosti. Záleží tedy na tom, co chceme fotit. Standartní objektiv má vzdálenost 18 až 55 mm a je základním příslušenstvím k zrcadlovce. Vyfotit s ním můžete prakticky cokoli, ale kvalita není nějak vysoká.
Fotografování je báječná věc a nabízí nespočet různých žánrů. Zvolte si přístroj podle toho, co chcete fotit. Poraďte se s někým, kdo se fotografování věnuje a může vám poradit. I na prodejně vám jistě rádi pomohou. Hodně zdaru!