Jak na hypotéku

Nebankovní hypotéka bez registru Hypotekybezregistru je možná, avšak není tak jednoduché ji získat. Musíte v první řadě mít práci s dostatečným platem. Taky po vás možná budou vyžadovat, abyste ručili nějakou svou nemovitostí, kterou máte právně ve svém osobním vlastnictví. Také není výjimka, že banka bude požadovat ručitele. Ručitel je ten, který za vás bude platit pohledávku v případě, že vy nebudete splácet hypotéku. Ovšem to není tak jednoduché! Váš ručitel musí mít též práci a odpovídající plat, aby mohl platit hypotéku. Ale najít ručitele není jen tak snadné, jak se může zdát. Je opravdu těžké najít někoho, kdo se za vás přislíbí.

Stavět vlastní dům chce každý

Nevím, komu by se pak chtělo platit cizí hypotéku, třeba o velikosti dvou milionů. Myslím, že ručitel jde opravdu do velkého rizika. Proto se ručitel v první řadě hledá ve vlastní rodině. Většinou jde o manžele nebo rodiče. Ti svým dětem věří a ve většině případů jsou ručiteli svým dětem. Ovšem není tomu vždy tak. Někdy jsou napjaté vztahy v rodině tak velké, že se v rodině těžko nějaký ručitel najde. Abych pravdu řekla, já bych nešla ručit nikomu. A to myslím vážně. Já jsem ten typ člověka, který nevěří nikomu, maximálně tak sama sobě. A to v některých případech nevěřím ani sama sobě, natož abych věřila někomu jinému. Nevím proč, ale mám to tak. Taky by mě zajímalo, jestli je to normální, že nevěřím vlastní rodině natolik, jak bych měla. Musím ale zmínit, že všichni máme opravdu perfektní vztahy a nemám důvod nevěřit, ale jsem jen asi až moc opatrná. Vím, je to taky výhoda, ale někdy se i za to stydím.

Hypotéku může mít každý.

Třeba můj syn má pět let. A spoření pro něj jsem udělala na své jméno. Mám prostě strach, že až vyroste, tak bude moc divoký a peníze rozhází za blbosti. Takto bude mít peníze u mě schované do budoucna. Zatím jsem ale velký problém neměla s tím, že jsem hodně nedůvěřivá. Alespoň nemám strach, že mě někdo podvede. A pokud jste na tom podobně nebo toužíte po hypotéce bez registru, koukněte sem na náš web.