Vrtáky

Jste kutil? Milujete, když se zavřete ve své dílně a začnete něco spravovat nebo vyrábět cokoliv do domácnosti, zahrady či přímo do dílny? Každý správný muž má své kufříky, ve kterých má spoustu nářadí. Nářadí má seřazené podle velikosti, podle materiálu a funkčnosti. Záleží také na kvalitě jednotlivých nářadí. Dá se říci, že podle toho také vyrobíte lehce kvalitnější výrobky, anebo odvedete kvalitnější práci. Mezi nejběžnější a nejdůležitější nářadí bychom mohli zahrnout vrtačku. Můžeme si pořídit z několika druhů vrtaček například akumulátorové vrtačky, příklepové, diamantové vrtačky a mnoho dalších.

Vrtáky

K vrtačce samozřejmě potřebujete různé druhy a velikosti vrtáků. Záleží, do jakého materiálu budete vrtat tj. dřevo, ocel, beton atd. Pokud vrtáte do dřeva, potřebujete vrták z nástrojové oceli s břitovými destičkami. Pokud vrtáte do oceli, budete potřebovat vrták z rychlořezné oceli s břitovými destičkami ze slinutého karbidu. Do betonu a zdiva potřebujeme vrtáky s břity ze slinutého karbidu. Máme také několik typů vrtáku podle upínání: vrták s jehlanovitou stopkou, s válcovou stopkou, s šestihrannou stopkou a mnoho dalších. Vrtáte do kovu? Budete potřebovat vrták s válcovou nebo kuželovou stopkou.

Vrtačka

Nabízíme vám vrták s kuželovou stopkou, které se nejvíce hodí k stojanovým a sloupovým vrtačkám. Máte na výběr z několika druhů vrtáku a to: střední vrtáky, vysoce výkonné, zvlášť dlouhé, stupňovité, s naletovaným břitem nebo vrtáky na hliník. Střední vrták se pohybuje v rozmezí 3, 75 mm až 90 mm. Vysoce výkonné se pohybují v rozměrech od 5 mm až po 30 mm. Zvlášť dlouhé vrtáky se pohybují v rozměrech 5 x 200/120 mm – 20,5 x 400/250 mm. Neváhejte a pořiďte si vrtáky ve velikostech a kvalitě, jakou potřebujete. Pamatujte, že záleží na kvalitním nářadí, abyste měli také kvalitní výrobek anebo kvalitní opravu!