Turistický ruch je zlatá žíla v obci

            Mnohdy jsou sice turisté otravní, když se musíme jejich davy prodírat, ale turistický ruch může být pro obec velice důležitou součástí. Možná, že až větší než si myslíme.

            Mnozí z nás touží po kultuře. Touží poznat, jak se žije někde jinde. Proto navštěvují jiná města a jejich kulturní památky. Dokonce i malá města jako to, ve kterém žiji, jsou v jiných zemích velice oblíbená. A to klidně i kvůli jejich minulosti.
chicago usa

            Mnozí z nás si to sice neuvědomují, ale turisté jsou pro naši obec dosti důležitým zdrojem. Turisté v obci dokáží utratit velkou spoustu peněz. Jak za jídlo, tak i třeba za nějaké suvenýry. V takovém případě se turisté stávají dost velkým příjmem pro obec a má pak více peněz na rozvoj životního prostředí v obci. Proto se poslední dobou obce snaží turistický ruch co nejvíce zlepšovat. Konec konců město turisty může zaujmout až tak, že se rozhodnou se do daného města přestěhovat.
dav na promenádě

            Jak tedy ve městě zvyšujeme turistický ruch?


1.      Velikost města. Lidé z menších měst se určitě moc rádi podívají do většího. Obdivují totiž hlavně velikost budov. Je zajímavý pocit být 1000x menší než nějaká budova. Mrakodrapy jsou k tomuto účelu jedna z nejlepších variant.


2.      Originalita. Určitě turisté ocení, pokud město nabízí něco, co ostatní ne. Díky tomu se přijdou podívat a doporučí ho i ostatním známým.


3.      Příroda. Ve velkoměstech určitě málokdy najdete přírodu. Už jen kvůli tomu, že se někam musí různé obyvatelné a obchodní části postavit. Staví se tedy samozřejmě na úkor přírodních sekcí města.


4.      Historie. Hodně lidí se také zajímá o historii. To je také důvod, proč jsou turisté neustále ve vesnici, kde bydlím. A podotýkám, že to je opravdu vesnice, nikoliv město.

            Určitě existují i další věci, které turisty přilákají. Snažil jsem se ale shrnout ty, které považuji za nejúčinnější.