Když si doma připadáte jako v Las Vegas

Připadáte si někdy, že nebydlíte v bytě, ale v Las Vegas? Svítí se u Vás ve všech pokojích? V obývacím pokoji, v koupelně, na záchodě, v kuchyni, v dětském pokoji. Jen v ložnici ne. Tam si nedovolí. Kdo? No přece Vaše děti. V letních měsících tomu tak naštěstí není, protože je brzy světlo a pozdě se stmívá, ale od podzimu do jara je to pořád. A můžete říkat, zhasínejte, nic to nepomůže, je to marné, je to marné, je to marné. Když se k tomu připočítá zapnutá televize, počítač, telefony v nabíječce i přesto, že je baterie dávno nabitá, chtělo by to vlastní malou elektrárnu. Ale tu nemáte. A i když jste si možná sjednali levnější služby za elektřinu, přesto platíte. A nejsou to rozhodně nijak zanedbatelné položky. Nemluvě o ročním vyúčtování. Schválně. Kdy Vám naposledy poslali přeplatky za elektřinu? Že nevíte, o čem mluvíme? To se rozhodně může změnit. Teď Vám poskytovatel elektrické energie posílá pravidelně nedoplatky, ale věřte tomu, že se to může změnit. Jen musíte chtít. A věřit tomu, že všechno se vším souvisí a začít od mála.

 žhavící se žárovka

Uvědomte si, že to není jen o ekonomice

Také byste si měli uvědomit, že to není jen o ekonomice, ale také ekologii. Buďte ohleduplní k přírodě a snažte se po sobě zanechat co nejmenší ekologickou stopu.

Opravdu je důležité začít s maličkostmi. Například to nešťastné svícení. Svícení není zadarmo. Není důvod, abyste svítili v místnosti, ve které nejste. Samozřejmě je důležité rozhodnout se pro dobré a kvalitní žárovky. Nejideálnějším řešením pro Vaši domácnost nepochybně budou LED žárovky.
zima v žárovce

LED žárovka využívá LED technologie. LED je zkratkou anglického termínu Light-Emiting Diode. Výroba je mnohem složitější než u klasických vláknových žárovek. Jejich výhody jsou ovšem nesporné.

LED žárovka je konstruována podobně jako úsporná žárovka.