Jaký vybrat plot?

Soukromí je velice důležité. Není se tak čemu divit, že naprostá většina obyvatel chce mít své pozemky a domy ohraničené – v ideální případě tak, aby skrze plot nebylo vůbec nic vidět. Zkrátka, v současné doby člověk neví, co může čekat od svého souseda, natož od úplně cizích lidí. Obezřetnost je tedy na místě.

První možností, jak svůj pozemek zabezpečit proti krádežím, je díky betonovým plotům. Betonové ploty cena montazmpc.cz je vyšší než u jiných druhů, nicméně tento typ oplocení má také oproti jiným, celou řadu výhod. Jelikož se jedná opravdu o pevné a vysoké stavby, je pro naprostou většinu zlodějů velmi těžké tuto překážku překonat. Navíc skrze plot není vidět. Můžete si tak být jistí, že vaše soukromí není ohroženo a nikdo na vás nevidí.

kamenný plot

Další variantou oplocení, jsou ploty dřevěné. Jedná se o nestárnoucí klasiku, která byla kdysi používána především pro oplocení ohrad u dobytků. Nicméně v poslední době se tomuto typu přidal nový rozměr a jsou velmi často používány i k ohraničení zahrady. Pokud zvolíte plot plný, může se dokonce jedna i o neprůhledný plot, který perfektně ochrání i vaše soukromí. Jedná se o velmi hezký dekorativní prvek, nicméně pro případné zloděje není problém tento typ plotů zneškodnit.

železný plot

Třetím typem jsou kamenné ploty. Tento typ se rozšířil především v posledních letech a velmi často je k vidění v kombinaci s dřevěným plotem. Ačkoliv cenově, je tento typ asi nejdražší, nesplňuje úplně svoji bezpečnostní funkci. Stejně jako ploty klasické, dřevěné není pro zloděje problém dřevěné části zneškodnit.

Poslední variantou je živý plot. Jedná se o plot, z živých rostlin – nejčastěji ze stromů nebo keřů. Tento typ je na oko velmi krásný, nicméně trochu nepraktický. Největší nevýhoda je to, že musíte čekat řadu let, než vám rostliny vyrostou. Také je nutné plot neustále udržovat – především stříhat a zalévat.