I hodně z dospělých si určitě vzpomene, jak si ve svém dětství rádi hráli s vláčkem

Pravda, byly trochu jiné, byly plechové a z časopisů se daly vystřihovat a lepit nádražní budovy, mosty, domečky kolem tratě a kdo byl šikovný, dokázal si vybudovat vlastní tunel z polystyrenu. Také lokomotiva Tomáš je správná vláček, jezdí sama, má totiž motorek na baterii. A jako správný vlak jezdí samozřejmě po kolejích. Ty jsou vyrobené z plastu, mohou být rovné i zaoblené, a mají i doplňky, jako jsou výhybky, tunely, mosty, jeřáby a pěkné nádraží.

vláček číslo tři

Ano i to lze dokoupit. A dětský pokojíček, nebo i obyvák, se mohou změnit na velkou hrací místnost. Samozřejmě, že kolejiště na hraní můžete sestavit pokaždé jinak, protože koleje mají různé tvary. A navíc jsou z plastu, takže jsou bezpečné. Ale k vláčku si můžete dokoupit nejen koleje, výhybky, tunely či mosty, ale také další věci. Ano, a potom až se vrátíte z nákupu, nebude žádný problém, aby se díky společnému stavění železnice dětský pokojík změnil na tajuplný ostrov Sodor. Ano, jedná se o ostrov, kde nejen bydlí mašinka Tomáš a spousta jeho kamarádů, ale kde také probíhají různá dobrodružství. Jaká? No přece ta z oblíbeného animovaného seriálu Mašinka Tomáš, kde všichni obyvatelé ostrova Sodor nabízejí pomoc všude tam, kde je jí potřeba. Ale nemyslete si, že pouze ti menší z nás tyto vláčkové hrdiny zbožňují. Tak jak dospěláci sbírali a sbírají například autíčka, tak i hodně z nás dospělých, už si tu radost dělá, a to tím, že sbíráme různé varianty a příslušenství mašinky Tomáš a jeho kamarádů z ostrova Sodor.

červená mašinka

Co vše může být přínosem do sbírky? Mohou to být samolepky, barevné voskovky, plyšové hračky, puzzle, peněženky, odznaky, knížky, stolní a karetní hry. Ale nejen, že vše je do sbírky pro dospěláky, vaše děti popřípadě vnoučky potěší i nalepovací tetování, ale také i povlečení do dětských postýlek, pyžama i věci do školy, samozřejmě vše s motivy naší mašinky.